Vladimir Bogatkin

Kui mõlemad vanemad olid kunstnikud nõukogude ajal

Vladimir Bogatkin noorema (sünd. 1951) isa Vladimir Bogatkin vanem (sünd. 1922 Moskvas Nõukogude Liidus) oli graafik, kes kasutas ka akvarelli, ning ema Valli Lember-Bogatkina (sünd. 1921 Tartus Eesti Vabariigis) oli poja sõnul monumentaalkunstnik.

1940.-1942. a töötas Vladimir Bogatkin vanem Moskvas Punaarmee keskteatris lavakunstnikuna. 1942. a lõpus kutsuti teda liituma sõjakunstnike stuudioga, mille oli asutanud kuulus nõukogude sõjakunstnik Mitrofan Grekov. Bogatkin vanem võttis osa Teisest maailmasõjast Punaarmee 2. Ukraina rinde koosseisus. Tema ülesandeks oli pliiatsi ja paberiga sõjategevuse jäädvustamine. Tema tulevane abikaasa Valli veetis sõjaaastaid Tartus. Alles pärast sõja lõppu, kui Baltimaad olid taas sunniviisiliselt liidetud Nõukogude Liidu külge, kohtusid Vladimir ja Valli ühel kunstnikeseminaril Riias.

Nende poja sõnul olid Vladimir ja Valli küll erinevates riikides, isegi maailmades, sündinud, kuid hiljem siiski olid nad mõlemad selle riigi patrioodid, mille heaks nad töötasid.